24h MTB Jihlava 2015

Jihlavská 24h MTB 2015

V tradičním termínu, o třetím květnovém víkendu 15. – 17. 5., se konal již 5. ročník oblíbené Jihlavské 24hodinovky a 2V Bikers u toho samozřejmě nemohli chybět. I letos jsme se v Jihlavě sešli ve velmi hojném počtu a následujících soutěžních sestavách:  Já (Milan) – Vráťa, Důša – Šárka (+ jejich náhradníci Božena a Karel), Pavel – Vláďa, Honza- Radek a Lukas – Eva. Posledně jmenovaní jako jediní v „plnotučné“ kategorii na 24h.

Oproti loňskému propršenému a studenému ročníku nás letos Jihlava přivítala slunečným, téměř letním, počasím. Pátek byl jako obvykle ve znamení postupného příjezdu všech účastníků a přípravy kempu, který se stal naším domovem na celý víkend. Po zabydlení následovala tradiční návštěva předzávodní party v amfiteátru v areálu Heulos, kde se také nacházelo zázemí celého závodu.

Sobotní předstartovní dopoledne většina z nás využila k najetí trati a k dolazení techniky a taktiky. Stejně jako v předchozích letech, start byl naplánován na pravé poledne z jihlavského náměstí. Jelikož příjemné počasí přetrvalo i v sobotu, všichni jsme si závod na krásné a rychlé trati po celou dobu náležitě užívali, a až na Důšův pád, který se naštěstí obešel jen s odřeninami, se nikomu nic závažného nepřihodilo. Ani jsme se nenadáli a byla tu půlnoc a konec závodu pro nás v kategoriích na 12 hodin. Jen Lukas s Evou měli to privilegium „bavit se“ na trati ještě celou noc a nedělní dopoledne J.

A výsledky? Milan a Vráťa 2. místo (kategorie 12h dvojic open), Pavel s Vláďou 2. Místo (12h dvojic nad 40let), Důša a Šárka 2. Místo (12h dvojic mix). A nakonec Lukas a Eva, kteří vybojovali 3. místo v nabité a prestižní kategorii 24h dvojic mix.

Závod nás opět uchvátil svojí náročnou, ale zábavnou tratí, neopakovatelnou atmosférou a velmi kvalitní organizací a zázemím. Jihlavo, za rok nás čekej znovu a ještě silnější! 🙂

 

Pozn. redakce: Gratulujeme vítězům a čest všem zúčastněným
….a co na to Karel a Božena? 🙂

Komementáře nejsou povoleny.