Jihlava MTB 24h

Již šestý rok v řadě v tradičním termínu o třetím květnovém víkendu (20-22.5.) ožilo celé město Jihlava závodem horských kol na 24 (respektive 12) hodin. 2V Bikers, také již tradičně, byli opět u toho, a to v hojném zastoupení a v následujícím složení soutěžních týmů: Milan Houdek/ Vráťa Houdek (kategorie 12h dvojic OPEN), Vláďa Krňoul/ Honza Říhánek (také 12h dvojic OPEN), Petr Vrátník/ Šárka Matuchová (12h dvojic MIX) a Lukáš Říhánek/ Eva Hašková, kteří se znovu jako jediní nezalekli výzvy v podobě závodu na 24 hodin (kategorie 24h dvojic MIX).
Po dvou předchozích ročnících v poněkud improvizovaných podmínkách (vynucených různými rekonstrukcemi) jsme byli všichni opět ubytováni v jediném kempu v areálu letního kina HEULOS, kde se také nacházelo kompletní zázemí celého závodu. Již druhý rok za sebou vyšlo počasí naprosto perfektně, což byl zásadní předpoklad toho, aby se z, už i tak náročného, závodu nestalo pouhé trápení a očistec.
Pátek byl jako obvykle ve znamení postupného příjezdu všech účastníků a přípravy kempu, který se stal naším domovem na celý víkend. Po zabydlení následovala obligátní návštěva doprovodného hudebního mini-festivalu v amfiteátru letního kina. Asi nejvíce nás všechny zaujala skupina The TAP TAP se svým hitem „Řiditel autobusu“ nebo cover-verzí legendární písně „Známka Punku“ od Visacího Zámku.
Sobotní předstartovní dopoledne většina z nás využila k najetí trati a k dolazení techniky a taktiky. Stejně jako v předchozích letech byl start naplánován na pravé poledne z jihlavského náměstí, kde za obvyklých zvuků výstřelů z děla a tonů písně „Rolling into Deep“ od Adele byl celý chumel závodníků vypuštěn na své 12 či 24hodinové dobrodružství. Trať nedoznala oproti předchozím ročníkům výrazných změn a všechny klíčové a „oblíbené“ pasáže, jako např. náročný technický výjezd/výšlap od Zoo, výjezd na hradební parkán a sjezd schodů u Mahlerova penzionu, zůstaly nezměněny. Naopak jednou z mála novinek byl přejezd úzkého dřevěného mostku přes řeku Jihlávku. Vzhledem k neobvykle suché zimě i jaru byla letošní trať velmi prašná, ale zároveň tvrdá a nesmírně rychlá. V řeči čísel, cca 1-1,5 min rychlejší časy na kolo (8,5 km dlouhé) oproti loňsku. Pro cyklistické zápolení ideální slunečné a suché počasí přetrvávalo i po celou dobu trvání závodu, což hlavně přispělo k naplnění výše uvedeného faktu a také k dobré závodní náladě nás všech. Ani jsme se nenadáli a byla tu půlnoc a konec závodu pro nás v kategoriích na 12 hodin. Jen Lukas s Evou byli teprve v poločase a měli tu „hezkou“ výsadu užívat si krásy Jihlavy ze sedla kola dalších 12 hodin.
A jak to nakonec všechno dopadlo? Vráťa a Milan obhájili loňské 2. místo ve své kategorii. Na 2. místě se umístili i Petr se Šárkou, tudíž také stejně jako v předchozím ročníku. Vláďa a Honza, po lehkých zmatcích organizátorů, do jaké kategorii vlastně patří, se umístili na pěkném 6. místě. A nakonec naši hrdinové Eva a Lukas na 24 hodinové trati po lítém boji o vítězství ještě v průběhu nedělního dopoledne, tedy v samém závěru závodu, nakonec obsadili skvělé 2. místo, čímž o jeden stupínek vylepšili umístění z minulého roku. Shrnuto a podtrženo, další velice úspěšné vystoupení nás všech v tomto závodě, opět výborná atmosféra a téměř bezchybná organizace a zajištění této akce a hlavně skvělá nálada a super zábava! Na shledanou za rok!

 

Komementáře nejsou povoleny.