Nova Author Cup 2011 – 8.10.2011 – Josefův Důl

Vítr, déšť, teplota lehce nad bodem mrazu. Stoupáme ve skupině po úbočí hory, po panelovce, šotolině, posledních 10 km je zima i na zuby, o promočených nohou a rukou ztuhlou hubou ani nemluvě. Ještě pár metrů a jsme na kopci, od teď už to bude jenom horší. Přichází sjezd, sníh který v půli kopce začal padat střídají kroupy, …Na Novacup se prej vždycky vyčasí. Prej že rejže…. na občerstvovačce na 34. km závodu uprostřed stanu pod plynovým hořákem sedí rozklepaná bajkerka. Je asi v půli cesty …k hybernaci. Pod plynovým hořákem se k životu vrací ruce i nohy a následujících 20 minut zvažuji klady a zápory alternativního cíle – hospody na odbočce vlevo. Nakonec v apartních lyžařských rukavicích přijíždí Dúša. Nekonečná smyčka myšlenek je v tahu a mi se odebíráme zpět vstříc neutěšenému prostoru na druhé straně stanové plachty za účelem pokořit druhou polovinu trati…

…Tak jako každoročně jsme se první říjnový weekend přijeli zúčastnit mediálně profláknutého bajkopodniku – závodu Nova Author cup do Josefova Dolu, v rámci ukončení závodní sezony, které následovalo večer v přívětivém prostředí penzionu Heidi. Na trati se letos výjimečně nevyjasnilo. A tak průběh byl ukrutný a příjezd do cíle následující:

Asi tak 2,5 hodiny od startu dojíždí do cíle první omrzlé vlaštovky – Lukas (189/135) s Vraťasem (190/39). ..Tou dobou za jistou velkou louží (v.n. Josefův Důl) v jisté hospodě na jisté louce na veřejně přístupné straně baru dopíjím Já (Temelín) a Dúša první tuplák čaje – z nadšení dokončit jsme během několika kilometrů celkem efektivně vychladli.

…5minut na to finishuje Zoubek (256/174) a cca 12 minut za ním Marťas (515/331) a Cáfa (503/814). S Dúšou objednáváme druhý čaj, odvoz a bourbon. Čas našeho odjezdu je dán časem výskytu Vašína (1122/696) v cílové „rovince“, což chvíli trvá a tudíž zahajujeme svařákovou serii

…mezitím dojíždí do cíle Pavel Klár (1482/390) a v závěsu Dědek (420/1570) a následně Senečáci – J. Wanka (1189/2088) a J. Cafourek (1197/2104).

Po druhém svařáku nám zkrásněl pohled na svět, venku konečně troubí limuzína a za stavu osvěženého těla i (a především) ducha se vydáváme směrem k cíli – po ose, rozmarům počasí vstříc Temelín (2544/1495), v teple a bezpečí svého VW Transporteru Dúša.

Nutno říci, vyjeli jsme si letos na příští rok pozice úměrné vlastní připravenosti…

Komementáře nejsou povoleny.