Dúša Kap 2012

A je to tady, weekend je za námi a s ním i 10. ročník MTB hobby poháru Dúša kap. Celý pohár se letos udál během jediného, vlastně dvou dnů – v pátek zahájeno, v sobotu odstartováno, odjeto, vyhodnoceno, slavnostně vyhlášeno a řádně zapito.

Co se týče MTB poháru jednotlivé závody se dočkali úměrného zkrácení (XC Víska a XC Kamensko), případně kompletního přepracování trati i povahy závodu – cca 1,5 km lesoskalní okruh bajkkrosu v Chocenicích hodnocený společně s časovkou na Dubáckém treninkovém okruhu v závěru celého hobby poháru. Celkem s asfaltovými mezipřejezdy tachometr na konci závodu vyhodil cca 85km. To samozřejmě zpočátku vyvolávalo u některých zúčastněných (resp. i nezúčastněných) obavy o ujetí celé trasy (a nebo aslespoň o budoucnost pozávodního večírku) ale nakonec se všem účasníkům podařilo celý MTB pohár ve zdraví a více či méně bez úhony dokončit. Celkové pořadí na čele tabulky bylo nastaveno prakticky již při prvním závodě ve Vísce a v průběhu závodů zaznamenávalo jenom drobné výkyvy – prvních pět celkově.: M. Strieženec, L. Říhánek, J. Tříska, T. Janda, V. Houdek

Dále kromě kompletního MTB poháru bylo možné startovat v samostatných závodech XC Kamensko a časovka+bajkX a pro spíše rekreačně založené závodníky byl připraven závod pravidelnost + orientační závod.

Celou akci uzavírala tradičně afterparty s bohatým proviantem, v režii Jožina, a nabitým barem o jehož hladký chod se staral náš osvědčený Vísecký barman Pitaval. Kolem 6. hodiny, v průběhu afterparty, přišlo na řadu vyhlášení a tombola plná exklusivních cen. Dále už pokračovala volná a pozvolna až nezřízená zábava.

Celkově lze říct že se celá akce suprově vydařila a tímto též děkujeme všem za podporu a skvělou atmosféru a těšíme se na příští ročník

Foto ze závodu:

Foto vyhlášení:

Komementáře nejsou povoleny.