Zakončení cyklistické sezony 2018 – Vysočina

O posledním zářijovém víkendu se 2V Bikers loučili již podruhé v řadě s končící cyklistickou sezonou na Vysočině a i tentokrát v takřka kompletní týmové sestavě. Celkem se nás sešlo bezmála třicet, od nejmenších bikerů až po ty dospělé. Naším zázemím opět byla chalupa U čtyř koček v malebné obci Vlachovice, co by kamenem dohodil od závodních tratí ve Vysočina aréně poblíž Nového Města na Moravě.

Čtvrtek 27.9. byl v našem programu vyhrazen tréninku na finálový závod XC Poháru Drahanské vrchoviny. Závod dospělých se měl konat na zredukovaném okruhu pro Světový pohár XC, který ale byl k překvapení nás všech zkrácen o většinu rovinek, zatímco téměř všechna obtížná stoupání a sjezdy zůstaly stejné jako v SP. Pozornost jsme věnovali především nácviku ideálních stop v kamenitých technických pasážích Mitas Choice a Rock and Roll a nejeden z nás okusil tvrdost novoměstských kamenů na vlastní kůži, ale jak se říká: “těžko na cvičišti, lehko na bojišti“.

V pátek se konaly již zmíněné závody. Dopoledne proběhla klání v dětských kategorií, kde Tilly Blanková získala 2. místo v kategorii do 6 let, a Odpoledne byly na programu kategorie juniorů a dospělých. S napjatým očekáváním a snad i obavami jsme byli zvědavi, jak si v plném závodním tempu poradíme s nástrahami okruhu světových parametrů. Nakonec jsme všichni závod absolvovali bez větších komplikací a zároveň si odnesli jeden z největších cyklo-zážitků tohoto roku. Vráťa k tomu ještě uzmul medaili za 2. místo v kategorii Masters II.

V sobotu jsem si uspořádali vlastní závod ve formě rychlostních zkoušek na singletrailech nad Vysočina arénou a neděle již byla ve znamení volnějšího programu před odjezdem domů. Celé soustředění doprovázelo perfektní slunečné počasí a pohoda v perfektním ubytování U čtyř koček. Za rok se tam jistě sejdeme znovu.

 

Komementáře nejsou povoleny.