Soustředění Itálie

Ve dnech 28.4 – 8.5. se část našeho týmu zúčastnila toužebně očekávaného soustředění v Itálii a to v následujícím složení: Vraťas, Zoubek, Milan, Honza, Jožin, Tonda, Vašín a skvělý dámský doprovod Venda, Petra, Ivča a Míša, které pojaly celou akci spíše jako dovolenou J Okolí toskánského městečka Follonica nás přivítalo teplým a slunečným počasím, výborným ubytováním a spoustou nádherných míst pro vyjížďky a výlety. Netřeba upomínat na výbornou kávu, zmrzlinu (hlavně čokoládový „asfalt“), skvělé víno a milé a ochotné lidi – zkrátka Itálie jak má být, se vším všudy.

Celkem jsme urazili za 9 dní 700-800 km (podle toho jak si to kdo dělal hezké), z čehož 5 dní se odehrálo na silnici, kde jsme pokořili většinu náročných kopců v okolí našeho bydliště a okusili tak něco málo z těžkého života profi silničáře. 3 dny jsme věnovali MTB a průzkumu velmi zdařilých a zábavných místních trailů a také zdokonalování naší techniky jízdy na pump-tracku (aneb jak se dostat přes anaerobní práh bez šlapání). 1 den jsme využili k odpočinku a výletu do města Pisa, kde jsme obdivovali umění středověkých stavitelů a ochutnali lahůdky místní toskánské kuchyně.

Až na drobné výjimky se celé soustředění obešlo bez zranění a závažných komplikací a vše proběhlo ve skvělé a pohodové atmosféře. Na závěr bych chtěl smeknout velkou poklonu Jožinovi, jež s námi zdolal většinu kilometrů a následně rovnou ze sedla vždy spěchal do kuchyně, kde pro nás připravoval jeden vynikající pokrm za druhým a udržoval tak naše žaludky neustále plné, čímž výrazně přispěl k dobré náladě nás všech.

Arrive derci, Toscana! Doufám, že příští rok se tu setkáme znovu!

Komementáře nejsou povoleny.